Ekologiškos medžiagos

Ekologiškos medžiagos

Ši pramoninė grindų danga turi epoksidinių dervų patvarumą, poliuretano lankstumą, o svarbiausia – abi šios savybės yra pagerintos.

EPA organizacija paženklino šią medžiagą kaip „žaliąjį“ poliuretaną, jis estetiškai atrodo, yra lengvai naudojamas ir prižiūrimas.

Epoksiuretanas - tai naujosios kartos poliuretanas.

Palikti paraišką

Nemokamas pristatymas

Nemokamas pristatymas

Užsakius už ne mažesnę nei 350€ sumą, medžiagos nemokamai pristatomos į užsakovo objektą.

Taip pat nemokamai atvykstame į objektą ir konsultuojame dangų įrengimo klausimais.

Palikti paraišką

2015 Presidential Green Chemistry Challenge Award


Palikti paraišką
12
Jau 12 metų pramoninių grindų gamybos rinkoje
700+
Daugiau nei 700 sėkmingai realizuotų projektų

HAUPTMANN kompanijos partnerių projektui suteiktas prestižinis JAV prezidento apdovanojimas žaliosios chemijos srityje.

2015 metais Kalifornijos kompanijai Hybrid CoatingTechnologies Inc kartu su kompanija Polymate Ltd, kuriai vadovauja mokslo ir plėtros direktorius profesorius Oleg Figovskij, suteiktas Prezidento apdovanojimas 2015 Presidential Green Chemistry Challenge Award už neizocianatinių poliuretanų ir hibridinių medžiagų jų pagrindu gamybos proceso sukūrimą bei įdiegimą. Kalbant neprofesionalams suprantama kalba, tai reiškia, kad pasaulyje pirmą kartą sukurta pramoninė monolitinių grindų dangų ir poliuretaninių putplasčių gamybos technologija, nenaudojant toksinių ir kancerogeninių izocianatų visose technologinio proceso stadijose. 

Už ką suteikiama ši premija? Visų pirma už inovacinius sprendimus, atsižvelgiant į aplinkosaugos interesus. Premijos statusas numato išskirtinius atskirų JAV specialistų ir organizacijų nuopelnus perspektyviausių „žaliosios chemijos“ technologijos krypčių tyrimo, plėtros ir diegimo srityje. „Žaliosios chemijos“ mokslo sritis atsirado paskutiniame ХХ amžiaus dešimtmetyje. UNESCO buvo sukurta ir pradėjo veikti programa „Žalioji chemija gyvenimui“, kurios galutinis tikslas – chemijos ir ekologijos požiūriu saugių visuomenės gyvybinės veiklos ir funkcionavimo būdų paieška: nuo gamybos procesų ir energijos išteklių naudojimo iki rutininių namų ūkio darbų atlikimo.

Norint deramai suvokti atliktų darbų vertingumą, reikėtų žinoti, kuo pavojingi izocianatai, įeinantys į aibės „poliuretanais“ vadinamų pramoninių medžiagų sudėtį. Tai stiprų toksinį poveikį turinčios medžiagos, sukeliančios ūmų kvėpavimo takų ir akių gleivinių sudirgimą. Įšildami poliuretanai suyra ir išskiria toksinius azoto oksido garus. Beje, su izocianatais susijusi stambiausia avarija visoje pasaulinės chemijos pramonės istorijoje. Ji įvyko prieš dvidešimt metų Union Carbide gamykloje, Indijos Bhopalo mieste. Dėl išsiveržusio ir tapusio nekontroliuojamu nuodingo izocianato debesies žuvo 2000 ir nukentėjo daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių. Ši avarija dar vadinama „Cheminiu Černobyliu“.

Kompanijos sukurtos neizocianatinės hibridinės poliuretaninės medžiagos, greta saugumo aplinkai, pasižymi puikiomis eksploatacinėmis charakteristikomis. Todėl jos plačiai naudojamos gaminant monolitines grindų dangas, antikorozines dangas, dirbtinę odą ir kt.

Kompanijos tyrimai ir projektai jau neapsiriboja vien laboratorijų sienomis. Šiuo metu HybridCoating Technologies Inc. yra baigiamojoje derybų stadijoje ir neužilgo pasirašys sutartis su stambiausiomis Amerikos ir Europos firmomis, besispecializuojančiomis poliuretaninių grindų dangų ir poliuretaninių dažų  gamybos bei pardavimo srityje. Kompanija pradėjo rengti bendrus gamybos projektus su stambiausiais čiužinių, baldų, drabužių, avalynės, automobilių sėdynių ir kitų plataus vartojimo prekių gamybai naudojamų putų gamintojais iš Amerikos bei Kinijos.

Nauja kompanijos veiklos kryptis – sukurti ekologiškai švarias nanostruktūrizuotas polimerines kompozicijas, kurios būtų ypač atsparios šilumai ir šviesai, saugios gaisro atžvilgiu, savaime išsivalančios ir itin atsparios agresyvių terpių poveikiui. Be abejonės, toks charakteristikų spektras ženkliai išplės kuriamų kompozicijų naudojimo sritį.

Tai regimos ateities planai. Kaip čia neprisiminsi išties pranašiškų Dmitrijaus Mendelejevo žodžių: „Toli tiesiasi chemijos rankos!“.*

„Žaliosios chemijos“ horizontai išties neaprėpiami.

* Posakis „Toli tiesiasi chemijos rankos per žmogaus darbus“ priklauso M. V. Lomonosovui.

PARAIŠKOS FORMA